TurystykaMazury
Jest to jeden z najatrakcyjniejszych zakątków Polski. Kraina Tysiąca Jezior dała natchnienie nie jednemu artyście i poecie. To tu przyroda pokazuje nam w pełni swoje bogactwo. Lasy i jeziora stworzyły niespotykany klimat, do którego każdy wraca z przyjemnością.


Pałac w Łężanach
Warto wspomnieć, że jesteśmy tuż przy granicy z Rosją. Do Kaliningradu jest tylko 110 kilometrów. Od nas blisko jest do znanych miast regionu, takich jak Mrągowo, Giżycko, Mikołajki.


Zamek krzyżacki
Zabytki to świadectwo wielowiekowej historii Kętrzyna. Na szczególną uwagę zasługuje gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku.


Panorama


Pałac w Drogoszach
Ponadto wokół Kętrzyna znajduje się wiele godnych zwiedzenia, zabytkowych kościołów, pałaców i dworów.


Kościół św. Jerzego
Tuż przy zamku znajduje się gotycki kościół św.Jerzego z fragmentami murów obronnych, będący przykładem obronnej architektury sakralnej z XIV wieku.


Wilczy Szaniec


Święta Lipka – organy


Święta Lipka
12 kilometrów od Kętrzyna w Świętej Lipce znajduje się zespół klasztorny uznany za jeden z najcenniejszych zabytków architektury barokowej na Warmii i Mazurach.


Reszel
W mieście Reszel warto zobaczyć Stare Miasto oraz gotycki zamek biskupów warmińskich.


Zamek w Reszlu


Muzeum w Owczarni
Jadąc do Giżycka warto odwiedzić Muzeum Mazurskie w Owczarni.

Wilczy Szaniec
”Wilczy Szaniec”, była wojenna kwatera Hitlera w Gierłoży położona jest tylko 9 kilometrów od Kętrzyna. Stąd przywódca III Rzeszy w latach 1941-44 kierował działaniami wojennymi wojsk niemieckich i tutaj dokonano nieudanego zamachu na jego życie.

Budynek dawnej Loży Masońskiej
W centrum miasta warto zwiedzić budynek dawnej loży masońskiej, neogotycki kościół św.Katarzyny oraz ratusz z XIX wieku.